Uložit    
Světová série 2013 ve znamení pěti... a retro!

Přinášíme exkluzivní rozhovor s prezidentem SCWU
nejen o právě skončeném JokeRiders Cupu

 

 

Kocour - President of Smoking Cat World UnionPane prezidente, jak hodnotíte první týmovou bitvu v Kouřící kočce? Splnil turnaj vaše očekávání?

Je třeba se na to dívat v několika rovinách. Po organizační stránce je stále co zlepšovat, ale učíme se a na podzim už bychom rádi, aby to bylo vidět. Především bychom chtěli posílit jury, produkce fungovala i v novém složení velice dobře. A také doufám, že se nám budou již vyhýbat technické obtíže, které zažíváme takřka na každé velké akci.

 

Jak hodnotíte sportovní úroveň turnaje?

Musím říct, že tady jsme velké obavy neměli, i když tým Čechů povolal některé nové hráčky, bylo jasné, že ty svoji roli zvládnou a v některých případech dokonce značně předčily (Myscha - pozn.red.). S nerozhodným výsledkem jsem skutečně nepočítal, řekl bych, že je to něco jako nula v ruletě, dokonce se dělila umístění a stejně to nakonec dopadlo nerozhodně. Nicméně je to určitě velmi zajímavý start, doufám, že se nedočkáme pěti remíz v řadě. (smích - pozn.red.)

 

Hodně se hovoří o nádherné trofeji designéra Pavla Šejce

Ano, ta trofej Pavla Šejce je skutečně výjimečná. Byla postavena tak, aby i osm hráčů mělo šanci ji současně zdvihnout nad hlavu. Ostatní věci jsou předmětem výrobního tajemství mistra, takže prosím další otázku.

 

Nakonec se vás musím ještě tedy zeptat jako kapitána týmu Světa na spokojenost s vlastním týmem, berete remízu jako úspěch nebo neúspěch? 

Není s čím srovnávat, takže tým Světa do té hry šel otevřeně, nechtěli jsme samozřejmě dostat nakládačku, tým Čechů disponoval neuvěřitelně papírově silným týmem gentlemanů. Na druhou stranu, očekával jsem, že naše dámy prokážou svoji převahu nad soupeřem, což se tak úplně nestalo. Naštěstí Zahradovo skóre nám hned v počátku dodalo sebevědomí, že to dokázat můžeme. Až do finále jsme se drželi, pak jsem udělal chybu a bylo po turnaji.

 

Letošní rok je pro Kouřící kočku přelomový. První JokeRiders Cup, tři challengery...

A nesmíte zapomenout, pane redaktore, na experimentální ročník OSCL (Original Smoking Cat League), který se hraje již od počátku roku na černém Kladně! To je určitě velice zajímavý posun hry, na který chceme navazovat... Ale co se týče challengerů: dva z nich se konají mimo Prahu, což je také velice významné. Zatímco na Kladně je komunita Kouřící kočky již ohromující, v Litoměřicích, kde se bude hrát 15. 6. challenger gentlemanů pod názvem Kočičí ostrov, je hráčská základna zatím poměrně úzká a já doufám, že ten turnaj podpoří svou účastí i některá z hvězd Kouřící kočky z Prahy, protože to bude samozřejmě hlavní lákadlo pro místní média, aby se o ten turnaj zajímala.

Pražský challenger by mohl mít také dost zásadní novinku, ale nechci předbíhat, tady jsme stále ještě v jednání a ani termín není zatím určen.

 

Jako první se ovšem bude hrát Košiška Cup v Ladies Edition

Ano, máte pravdu, pane redaktore. Vice-prezident SCWU Jindra Pecinovský už přijímá přihlášky, podle mých informací už je minimálně z jedné třetiny naplněna kapacita turnaje.

Turnaj Košiška Cup se hraje 25. 5. na Kladně a bude tříkolový, další podrobnosti bude SCWU sdělovat v průběhu tohoto měsíce zde na Smoking Cat stránkách.

 

Naše čtenáře by určitě zajímaly nějaké novinky, které chystá Unie pro letošní jubilejní ročník Světové série, i když je to samozřejmě až na podzim... je už znám alespoň předpokládaný termín?

Světová série zažije v letošním roce také řadu novinek. SCWU je shrnuje v tiskové zprávě, kterou máte k dispozici, pane redaktore.

 


 

Tisková zpráva SCWU ke Světové sérii 2013

Ve znamení pěti!

Retro vision

 

Termín

sobota 5. 10. 2013

Hrací systém

NOVINKA!

SCWU mění zavedený herní systém! Na Světové sérii odehrají všichni hráči a hráčky celý turnaj vyjma finále. Dokončením slova a obdržením placky tedy turnaj pro nikoho nekončí a hráč má možnost dalších dvou oprav umístění! Pořadí, stejně jako finálovou šestku určí % úspěšnost ve hře.

Gentlemani: 25 hráčů – 5x5 v prvním, druhém i třetím kole. Ve finále tradičně 6 hráčů.

Ladies Edition: 15 - 25 hráček (podle zájmu) – 3-5x5 v prvním, druhém a třetím kole. 6 finalistek jako v případě gentlemanů.

Pozvánky na Světovou sérii

Změnou v nasazení na Světovou sérii je formální pozvánka pro všechny předchozí vítěze bez ohledu na aktuální stav na žebříčku nebo odehrané turnaje. Jinak zůstávají stávající pravidla, ovšem na SCWS2013 se nebudou hrát semifinále, tudíž kvalifikaci na SCWS2014 zajistí účast v TOP12.

Na Světovou sérii 2013 se budou konat dvě kvalifikace jako loni, není zatím zřejmé, kolik divokých karet bude uděleno, o jedné bylo rozhodnuto již dříve, Luka Lukic jako arbitr Ladies Edition SCWS2012 obdržel automaticky divokou kartu pro další ročník stejně jako Ing.Vraanek o tři roky dříve. Naopak o místo, které držel pro svoji účast díky postavení na žebříčku i umístění na SCWS2012 přišel Dan díky neomluvené neúčasti na Masters. V červnu se konají dva challengery gentlemanů, již v květnu Košiška Cup Ladies Edition, jejichž vítězové budou mít právo účasti na SCWS. I bodové hodnocení není nezajímavé a anály Pavla Čapka mohou ještě přinést nejedno překvapení na hranici první desítky.

 Potvrzení hráči

K 15. 4. 2103 jsou pevně kvalifikováni na SCWS2013 tito gentlemani:

Fleisch
Pavel
Dalmar Dume
Ing. Vraanek
Kubrt
Padre
Kocour
Janko Krovydenko
Remek
Gindraa
Mokele Mbembo
Fisha

Divoká karta: Luka Lukic

čili 13 hráčů.

Ve světové desítce jsou dále momentálně na kvalifikaci zajišťující pozici: 

Hugo
Zahrada
Kraken
Grupa

2 pozice mohou obsadit vítězové challengerů, v kvalifikaci bude tedy ve hře 6-8 míst, pokud SCWU nevyhradí další místa pro divoké karty.

Potvrzené hráčky

Ladies Edition

K 15. 4. 2013 jsou pevně kvalifikovány na SCWS2013 tyto dámy:

Lenyule
Vera
Elis
Misha
Next
Vapenda
Marge
Bardotka

čili 8 hráček.

Kvalifikace na Ladies Edition se při možnostech pořadatele zřejmě konat nebude, ale dámy budou poprvé v historii platit startovné na SCWS.

Startovné

Startovné se zvedne vzhledem k rozsahu akce pro gentlemany na 300,- Kč, pro ladies 200,- Kč. Termíny pro zaplacení záloh a dead-line storna budou vyhlášeny v průběhu léta.

Z těchto peněz bude zajištěna profesionální organizace celé akce včetně obrazu, zvuku a podprahových signálů. Zkvalitní se i prostředí včetně bohatšího výběru upomínkových předmětů, sběratelských skvostů a cen pro vítěze, případně finalisty. Další výhodou je samozřejmě záruka odehrání daleko více her i v situaci opravdu tragického listu...

Program

Celá akce se ponese v duchu vzpomínek, během odpoledne a večera budou poprvé publikovány některé záznamy ze Světové série 2009, chystáme samozřejmě i novou mediální show!

Nastávající akce

Dále bude na Světové sérii 2013 představena dlouhodobá soutěž pro příští rok. OSCL se bude hrát pravděpodobně na Kladně a v Praze, soutěž bude smíšená. Pro pražskou divizi se plánují poprvé v historii prize-money pro finalisty celé ligy, na vítěze by už čekala poměrně zajímavá finanční prémie. To vše se samozřejmě bude odvíjet od zájmu, který hráči projeví a tento projekt.

konec tiskové zprávy


 

Znamená to tedy, že by se na Světové sérii 2013 mohlo sejít až 50 hráčů a hráček?

Bude se to odvíjet od zájmu, já si myslím, že to reálné je, pokud pro to budeme všichni dělat maximum.

 

Stačí na takový počet hráčů kapacita arény Follow the Cat? 

Nestačí. Samozřejmě už máme tipy na jiné prostory, ve kterých by se mohla akce uskutečnit, pokud by svým rozsahem nebyla zvládnutelná ve Follow the Cat.

 

Jaké bude téma Světové série? O čem budou letošní placky? 

Tohle je otázka, na kterou vám neodpovím, pane redaktore, ani hodinu před začátkem turnaje (smích - pozn.red.), ale mohu prozradit, že se budeme vracet v čase a trochu vzpomínat...

 

Máte nějaké přání pro letošní Světovou sérii vy osobně, pane prezidente? 

Chtěl bych na Světové sérii přivítat hráče z posledního kontinentu, který ještě nebyl zakouřen, tedy z Oceánie.

 

za redakci Smoking.cz : Michal Škubal

More news
Khaan SchrottKK Zlatá HoraPátý elementSezóna klasik oddělila zrnoSuverénní Kákáčka!AfroCat v rukou Los GatosDomácí triumf AnimaisSiisa bere první titul!Ošálená PaczessaGreen Melon!Melounův major double!Kozlovna strikes back!Další triumf VinohradDalší jízda Los Gatos!Fenomén KozlovnaZelenáči se US Open nezalekliKontinentální souboj na AfroCatuMonteirův pohár zůstává v KozlovněAyaga Jookimu - Chudá ZhafDanyovo dokonalé Masters fináleOndraldo je GreenHorn 2021!Jubilejní Světová série pro AugustynaGlide ukončil neporazitelnost KozlovnyRoyal obhájil Teamovku zničujícím způsobemKošiška zůstala domaSeverní vítr zmrazil pouštní specialisty! Američanům vzal vítr z plachet MongolDalší český triumf!České zlato z Belzepubu!Pátá šála Ruprechtovi - Anjelik hráčem roku!Gran Milano Zelenáčem roku 2020Smoking Cat History mapNaprosto dominantní KozlovnaDésert Dessert v kalifornské režiiOldin z Midgardu poprvé ukázal svou sílu!Obnovení karetní sezóny KK 2020Třetí roura pro KocouraOběžník KK za časů koronaviruKalifornský Cider!Velký návrat Kouřící kočkyVelmoci přihlížely - Tituly IGS2019 pro Rusko a Bolívii! Už je to zase naše hra! Češi v KK deklasovali celý svět!Ghanská gazela utavila mongolské vlkyGhaňané dosáhli na první medaili z Team ChampionshipBrilantní Ruprecht si došel pro výhruAlbania foreverVizour poprvé poražen ženou!AfroCat putuje na severTrofej z Czech Open zůstává na Bílé hořeNedobytná mongolská step potřetí!Legenda Marge ovládla čtvrté finále MastersGreenhorn Cat ovládli zástupci českých klubůSCWS 2015 nabídla souboj titánůFiesta del Sol plná napětí i překvapeníOrient Express trofej vybojovala pro Nory Hvit KråkeRoyal Vinohrady dominoval na Košiška Cupu!Team Championship aneb drama do poslední chvíleTrofej z norského turnaje míří do GhanyPartyCat ovládli nováčci Kouřící kočky z týmu KozlovnaČeský šampionát vyzněl lépe pro mužeUS Open opanovali favorité ze San DiegaAfroCat Chilané nevydali!Oleandr KhaanHejma už se žene stepí!Karetní sezóna 2015Dánský gambit v souboji titánůGreenHorn Cat 2014Norská nadvláda pokračuje!Smoking Cat World Series 2014 za dveřmiFiesta del Sol 2014Košiška Cup a Kočičákův Talíř 2014Kråker Skvadron zlatí na Team ChampionshipSmoking Cat Weekend 2014AfroCat plný překvapeníMongolský vlk trofej nevydal!Skandál!Vichřice přišla z jihuMASTERS2013 - Poslední finále roku!Není greenhorn jako greenhorn!Světová série letos s rekordní účastí gentlemanůFiesta del NOR3.8.2013 Fiesta del Sol - historicky první challenger gentlemanůJak dopadl Košiška Cup 2013Dámský challenger již tuto sobotu !Světová série 2013 ve znamení pěti... a retro!JokeRiders Cup skončil skandálem a neuvěřitelnou remízou!JokeRiders Cup se nezadržitelně blíží !Nominace týmu All CzechsTým Světa vyhlásil nominaci na JokeRiders CupNa Kladně odstartoval experimentální ročník plánované dlouhodobé soutěže. Marge zachycena v doprovodu neznámého muže!Zasedal výkonný výbor SCWUJokeRiders Cup se bude poprvé konat 6.dubna 2013Vývoj v žebříčcích po MastersMasters 2012 vyhrál smolař sezóny ZahradaKladenský Adventní trénink/turnaj o tašku plnou překvapení vyhrál Gindraa!Masters2012 přivítá aréna Follow the Cat pravděpodobně 7.12.Ing.Vraanek vítězem Světové série 2012Klubový žebříček po SCWS2012Klubové pořadí na SCWS2012Výsledky Světové série 2012Remek obdržel divokou kartu !Výsledky kvalifikací gentlemanů na SCWS 2012Katar uvolnil finanční kohoutky a koupil hvězdu !Aktualizované startovní listinyVítěz loňské kvalifikace letos na SCWS s divokou kartou!Kooza vypadne ze Světové desítky gentlemanůSvětová série 2012Ghana v plné síle !Zahrada na marodceTřináctka kvalifikovaných na SCWS 2012
Partners
Vytvořeno týmem. Právní podmínky stránky.