Velmoci přihlížely - Tituly IGS2019 pro Rusko a Bolívii!

30 Maxíků a Turbofinále

(14/10/'19) InterGalaktická série, tradiční major formátu SCWS, která proběhla v provizorní sezóně jako jediný turnaj jednotlivců, přinesla nejnižší účast v historii, nové šampiony, propad českých týmů i světový rekord.

Smoking Cat InterGalactic Series 2019 winnersOpen Game

Bez obhájce titulu Jookiho byla pánská část turnaje otevřená. Do hry nastoupilo 19 hráčů včetně tří nováčků, což se projevilo častými předhozy a renonci, které ovšem brzy donutily všechny hráče k poctivé herní disciplíně.

Galaktický karban

Tématem turnaje byla oblíbená skupina Maxim Turbulenc, která dává už po generace křídla všem dětem a dětinům, finálovým slovem pak celé Turbo.

Sbírání Maxíků se nejlépe „dařilo“ finskému matadorovi Rikka Ruukovi a američanovi Cdr.Rikerovi, svůj den neměli ani Kunta, Carlos nebo Glide. Největší favorité KK Bílá Hora pak odstoupením Pavla z turnaje totálně vyhořeli, nepřipsali takřka žádné body a v historickém žebříčku se jejich náskok na Dashinchilen ztenčil na 126 bodů. Vítězové Team Championship Royal Vinohrady dokonce nesestavili ani tým a Lumírovo třetí místo bylo snad jedinou radostí českého fanouška. Moravan se ještě potěšil čtvrtým místem vítkovického patriota Huga, sedmé místo Krakena už náročného českého fanouška uspokojit nemůže. Nebýt to den státního smutku, musel by být vyhlášen po turnaji.

O co méně se dařilo českým hráčům, tím zářivěji vypadají výsledky zlatého Padreho a stříbrného Gindryy. Že by konec zlaté éry české Kočky? Nad stavem mládeže a podmínek pro přípravu by se měli domácí činovníci brzy zamyslet, aby Čechům neujel vlak jako ve všech ostatních oblastech. Ale zpět k vyvrcholení soutěže gentlemanů. K finálovém stolu postoupila elitní formace v pořadí Padre, Kocour, Gindraa, Lumir, Hugo a Ruprecht. Kocour zopakoval výkon z deset let staré Série v Úněticích a první opustil stůl. Účastník všech major turnajů typu Světové série Padre nepřipustil absolutně žádné drama, v rychlém sledu poslal od stolu i Ruprechta a pak jen trpělivě čekal na bratrovražedný souboj českých hráčů, který ho na deváté Sérii a mnoha finálových účastech dovedl na samotný vrchol. Pro připomenutí je dobré zmínit, že Padre byl i ústřední postavou Team Championship, kde hrál jako solitér, vybojoval finále a čtvrtým místem rozhodl o pořadí celého turnaje. Je to vůbec první titul pro Rusko, kde má Kočka hlubokou tradici, ale v posledních letech také doplácela na špatnou morálku hráčů. Padreho vítězství, podpořené navíc světovým rekordem ve čtyřkolovém turnaji (92 % za 5 písmen na 60 odehraných her) snad přivede mladé Rusy opět od Gorodek a krasobruslení ke Kouřící kočce.

Jestliže Padre patřil před turnajem mezi spolufavority, dámská část turnaje skončila naprostou senzací. Zvítězila v něm debutantka Alida z bolivijského klubu No Stresaran Santa Cruz a vrátila titul opět na jihoamerický kontinent, kde se dámské kočce dlouhodobě daří. Soutěž byla bohužel ovlivněna poměrně slabou účastí hráček, takže srovnání s triumfem Dalmara Dumeho na Světové sérii trochu kulhá. Nicméně ve startovním poli nechyběla dvojnásobná vítězka posledních ročníků Paczessa, stříbrná z loňské Série Slavushka, Osvald, posílená týmovou podporou, zkušená Auntie Cat, která byla bezkonkurenčně hvězdou elegance turnaje nebo talentovaná Lenny. Takže vítězství zadarmo to v žádném případě nebylo, byť na titul stačilo Alidě v podstatě průměrných 75 %.

První velké vítězství na turnaji typu Světové série slaví také Černí psi z Ghany a definitivně se hlásí k absolutní světové špičce. První titul získali v sestavě Gindraa, Mokele a Zhaf.

Long Live Smoking Cat

Test na kompletní sezónu 2020 se vcelku vydařil, přinesl nové příběhy i šampiony, velké návraty Huga nebo Yohana, jediného zástupce Sudet v sportovním světě vůbec. Chyběla snad jen nějaká ta písnička od Waldemara Matušky.

Pořadatel doufá v nejširší počet hráčů, kteří budou mít zájem odehrát celou příští sezónu a poprat se o účast na obnoveném turnaji Masters a galavečeru Smoking Cat, který sezónu bude uzavírat.

 

Celkové výsledky InterGalactické série Kouřící kočky 2019

Tournament report:   Smoking Cat InterGalactic Series 2019 (12 oct 2019 / SCWU / foto by Jan Jirkovský)

Smoking Cat World Record:   Padre (Zevelteam Oblomovy) # SC IGS2019.

Team results of SC IGS 2019

Vítěze teamové trofeje určil nejnižší součet dvou nejlépe umístěných hráčů teamu v celkovém pořadí SC IGS2019.

1. Black Dogs Ghana (8)

2. Smoking Chingiss Dashinchilen (9)

3. San Diego Padres (13)

4. Doha Smoking Cats (16)

5. Bánskobystrické Šelmičky (20)

6. Shqiperi Shitet (20)

7. KK Bílá Hora (35)

 


Pro SCWU media
ve stínu katedrály sv. Víta
Leon Berger

foto by Jan Jirkovský

More news
Kalifornský Cider!Třetí roura pro KocouraVelký návrat Kouřící kočkyVelmoci přihlížely - Tituly IGS2019 pro Rusko a Bolívii! Už je to zase naše hra! Češi v KK deklasovali celý svět!Ghanská gazela utavila mongolské vlkyGhaňané dosáhli na první medaili z Team ChampionshipBrilantní Ruprecht si došel pro výhruAlbania foreverVizour poprvé poražen ženou!AfroCat putuje na severTrofej z Czech Open zůstává na Bílé hořeNedobytná mongolská step potřetí!Legenda Marge ovládla čtvrté finále MastersGreenhorn Cat ovládli zástupci českých klubůSCWS 2015 nabídla souboj titánůFiesta del Sol plná napětí i překvapeníOrient Express trofej vybojovala pro Nory Hvit KråkeRoyal Vinohrady dominoval na Košiška Cupu!Team Championship aneb drama do poslední chvíleTrofej z norského turnaje míří do GhanyPartyCat ovládli nováčci Kouřící kočky z týmu KozlovnaČeský šampionát vyzněl lépe pro mužeUS Open opanovali favorité ze San DiegaAfroCat Chilané nevydali!Oleandr KhaanHejma už se žene stepí!Karetní sezóna 2015Dánský gambit v souboji titánůGreenHorn Cat 2014Norská nadvláda pokračuje!Smoking Cat World Series 2014 za dveřmiFiesta del Sol 2014Košiška Cup a Kočičákův Talíř 2014Kråker Skvadron zlatí na Team ChampionshipSmoking Cat Weekend 2014AfroCat plný překvapeníMongolský vlk trofej nevydal!Skandál!Vichřice přišla z jihuMASTERS2013 - Poslední finále roku!Není greenhorn jako greenhorn!Světová série letos s rekordní účastí gentlemanůFiesta del NOR3.8.2013 Fiesta del Sol - historicky první challenger gentlemanůJak dopadl Košiška Cup 2013Dámský challenger již tuto sobotu !Světová série 2013 ve znamení pěti... a retro!JokeRiders Cup skončil skandálem a neuvěřitelnou remízou!JokeRiders Cup se nezadržitelně blíží !Nominace týmu All CzechsTým Světa vyhlásil nominaci na JokeRiders CupNa Kladně odstartoval experimentální ročník plánované dlouhodobé soutěže. Marge zachycena v doprovodu neznámého muže!Zasedal výkonný výbor SCWUJokeRiders Cup se bude poprvé konat 6.dubna 2013Vývoj v žebříčcích po MastersMasters 2012 vyhrál smolař sezóny ZahradaKladenský Adventní trénink/turnaj o tašku plnou překvapení vyhrál Gindraa!Masters2012 přivítá aréna Follow the Cat pravděpodobně 7.12.Ing.Vraanek vítězem Světové série 2012Klubový žebříček po SCWS2012Klubové pořadí na SCWS2012Výsledky Světové série 2012Remek obdržel divokou kartu !Výsledky kvalifikací gentlemanů na SCWS 2012Katar uvolnil finanční kohoutky a koupil hvězdu !Aktualizované startovní listinyVítěz loňské kvalifikace letos na SCWS s divokou kartou!Kooza vypadne ze Světové desítky gentlemanůSvětová série 2012Ghana v plné síle !Zahrada na marodceTřináctka kvalifikovaných na SCWS 2012
Partners
Vytvořeno týmem. Právní podmínky stránky.