JokeRiders Cup skončil skandálem a neuvěřitelnou remízou!

První historický JokeRiders Cup v týmové kočce poznamenaly technické potíže


Trofej JokeRiders CupuDo Follow the Cat v Bubenči se včera sjely karetní osobnosti celého světa na první týmovou bitvu v Kouřící kočce. Turnaj byl odstartován se zpožděním kvůli technickým problémům, které pak bohužel poznamenaly i vyvrcholení večera.

1. kolo

Tým Světa, který přijel s papírově velmi silnou sestavou dam, se postavil Čechům, kteří měli naopak svoji sílu v excelentní sestavě gentlemenů. První překvapení bylo poslední místo v turnaji pro vítěze prosincových Masters Zahradu z Týmu Čechů, který vypadl vedle tří dam v prvním kole jako jediný gentleman.

Semifinále

Do semifinále nastoupily oba týmy se šesti hráči. V tomto kole odešly k překvapení odborníků od stolu s plackou takové osobnosti jako Pavel (CZE) - světový hráč číslo 1 nebo Ing.Vraanek (World) - poslední vítěz Světové série. Neuvěřitelný comeback naopak zažívala Bardotka, která po triumfu na Světové sérii 2010 odmítala pozvánky na další turnaje a nechala se zlákat až touto jedinečnou událostí!

Finále

Finálovou šestici tvořili tři hráči Světa a tři hráči Čechů. Jako první vypadl černý (po návratu ze soustředění na Srí Lance doslova černý) kůň týmu Světa Viktoor (taxi do Andělky nečeká) a podle předběžného zpracování výsledků se zdálo, že Tým Světa potřebuje ve finále uhrát s Čechy remízu, aby dosáhl na trofej. Páté místo obsadila Bardotka a rozhodující fázi turnaje měli v rukou Kraken (Cze), Kocour (World), Hugo (Cze) a Lenyule (World). V tuto chvíli však již nefungoval server, na kterém by bylo možné ověřit platnost výsledků a hráči vycházeli z údajů spočítaných ručně prezidentem SCWU, který byl také již ve značně opotřebovaném stavu. Tento se projevil i v jeho 45. hře dne, kdy nestandartní chybou ukončil turnaj. Pustil před sebe Huga, což v tu chvíli znamelo vítězství Čechů. Po důkladném prozkoumání výsledků ovšem Unie v časných ranních hodinách dospěla za pomoci funkčního přístupu na serveru k překvapivému zjištění, že některé výsledky nebyly správně propočteny a dokonce je předpokládaný zisk bodů navýšen o dva, které dělili hráči na sedmém a desátém místě. Výsledek letošního JokeRiders Cupu tedy není avizovaných 69:67 pro Čechy, nýbrž zní takto:

All Czechs vs. Whole World 69:69

Tenhle turnaj "rozhodly" opravdu maličkosti... Pravděpodobně se tak těsného výsledku jen tak znovu nedočkáme!

Nejlepším hráčem absolutně byl kapitán Čechů Kraken, nejlepší hráčkou byla Lenyule (World), světová jednička Ladies Edition. Podruhé byla vyhlášena v rámci některého turnaje tipovačka na nejlepšího hráče a podruhé ji také vyhrál hráč, který vsadil sám na sebe. Po Fleischovi na SCWS2009 se i Kraken dočká své odměny za sebevědomí! 

Turnaj nováčků o bílý talíř Středočeského kraje, tzv. White Plate Tournament vyhrál RedHill z Dejvic a cenu si nestihl převzít pro velmi včasný odchod ze scény.

JokeRiders Cup 2014

Kapitáni předali na závěr večera své placky následovníkům. Kapitánem Čechů pro příští ročník JokeRiders Cupu bude světový hráč č.1 Pavel z klubu KK Bílá Hora a kapitánem Světa se stal Gindraa z africké Ghany.

More news
Naprosto dominantní KozlovnaDésert Dessert v kalifornské režiiOldin z Midgardu poprvé ukázal svou sílu!Obnovení karetní sezóny KK 2020Třetí roura pro KocouraOběžník KK za časů koronaviruKalifornský Cider!Velký návrat Kouřící kočkyVelmoci přihlížely - Tituly IGS2019 pro Rusko a Bolívii! Už je to zase naše hra! Češi v KK deklasovali celý svět!Ghanská gazela utavila mongolské vlkyGhaňané dosáhli na první medaili z Team ChampionshipBrilantní Ruprecht si došel pro výhruAlbania foreverVizour poprvé poražen ženou!AfroCat putuje na severTrofej z Czech Open zůstává na Bílé hořeNedobytná mongolská step potřetí!Legenda Marge ovládla čtvrté finále MastersGreenhorn Cat ovládli zástupci českých klubůSCWS 2015 nabídla souboj titánůFiesta del Sol plná napětí i překvapeníOrient Express trofej vybojovala pro Nory Hvit KråkeRoyal Vinohrady dominoval na Košiška Cupu!Team Championship aneb drama do poslední chvíleTrofej z norského turnaje míří do GhanyPartyCat ovládli nováčci Kouřící kočky z týmu KozlovnaČeský šampionát vyzněl lépe pro mužeUS Open opanovali favorité ze San DiegaAfroCat Chilané nevydali!Oleandr KhaanHejma už se žene stepí!Karetní sezóna 2015Dánský gambit v souboji titánůGreenHorn Cat 2014Norská nadvláda pokračuje!Smoking Cat World Series 2014 za dveřmiFiesta del Sol 2014Košiška Cup a Kočičákův Talíř 2014Kråker Skvadron zlatí na Team ChampionshipSmoking Cat Weekend 2014AfroCat plný překvapeníMongolský vlk trofej nevydal!Skandál!Vichřice přišla z jihuMASTERS2013 - Poslední finále roku!Není greenhorn jako greenhorn!Světová série letos s rekordní účastí gentlemanůFiesta del NOR3.8.2013 Fiesta del Sol - historicky první challenger gentlemanůJak dopadl Košiška Cup 2013Dámský challenger již tuto sobotu !Světová série 2013 ve znamení pěti... a retro!JokeRiders Cup skončil skandálem a neuvěřitelnou remízou!JokeRiders Cup se nezadržitelně blíží !Nominace týmu All CzechsTým Světa vyhlásil nominaci na JokeRiders CupNa Kladně odstartoval experimentální ročník plánované dlouhodobé soutěže. Marge zachycena v doprovodu neznámého muže!Zasedal výkonný výbor SCWUJokeRiders Cup se bude poprvé konat 6.dubna 2013Vývoj v žebříčcích po MastersMasters 2012 vyhrál smolař sezóny ZahradaKladenský Adventní trénink/turnaj o tašku plnou překvapení vyhrál Gindraa!Masters2012 přivítá aréna Follow the Cat pravděpodobně 7.12.Ing.Vraanek vítězem Světové série 2012Klubový žebříček po SCWS2012Klubové pořadí na SCWS2012Výsledky Světové série 2012Remek obdržel divokou kartu !Výsledky kvalifikací gentlemanů na SCWS 2012Katar uvolnil finanční kohoutky a koupil hvězdu !Aktualizované startovní listinyVítěz loňské kvalifikace letos na SCWS s divokou kartou!Kooza vypadne ze Světové desítky gentlemanůSvětová série 2012Ghana v plné síle !Zahrada na marodceTřináctka kvalifikovaných na SCWS 2012
Partners
Vytvořeno týmem. Právní podmínky stránky.