Jak dopadl Košiška Cup 2013

Mongolský úspěch i zemětřesení ve světovém žebříčku

Vítězky prvního challengeru Košiška Cupu 2013Košiška Cup 2013, první oficiální challenger je za námi, Kočky vystrčily drápky, aby z nich nakonec vzešla ta nejúspěšnější. První držitelkou Košiška Cupu se stala Paczessa (Smoking Chingiss Daschinchilen, Mongolsko), která svým vítězstvím protrhla pověstnou panenskou blánu k úspěchům na oficiálních kláních SCWU. Stala se totiž prvním a dosud jediným mongolským zástupcem, který kdy získal prvenství na oficiálním turnaji v Kouřící kočce. Pojďme si však celý průběh turnaje konaného v kladenském Pohostinství pod Vobrazem kompletně zrekapitulovat. Odborný komentář ke hře poskytl expert na Kouřící kočku Leon Berger.

Vývoj před turnajem

Na poslední chvíli došlo ke dvěma změnám v obsazení turnaje. Den před turnajem se dodatečně přihlásila legenda světové Kouřící kočky Marge (San Diego Padres, USA), a stala se tak nejvýše nasazenou hráčkou v turnaji. Naopak pouze dvě hodiny před turnajem přišla smutná zpráva z Jamajky. Tamní nová posila Mamiira (Dancing Queen Kingston, Jamaica) nedostala povolení k účasti na turnaji a musela na poslední chvíli odřeknout.

První kolo

Los prvního kola svedl k hracímu stolu A novicku Kate (Horsholm Sailors, Dánsko), šampionku  Marge (San Diego Padres, USA), nejúspěšnější Afričanku Shmoulinku (Black Dogs Ghana, Ghana), maltskou stavbyvedoucí Renee (Malta Builders, Malta) a jamajskou kapitánku Elis (Dancing Queens Kingston, Jamaica). Z tohoto klání překvapivě vypadla toho času světová pětka Elis, která byla evidentně psychicky rozhozena nepřítomností osobního trenéra Luky Lukiče (Danceing Queens Kingston, Jamaica).

Stůl B v obsazení Vera (ChilePeppers Santiago, Chile), Lucka (Hardangervidda Smoking Elks, Norsko), Paczessa (Smoking Chingiss Daschinchilen, Mongolsko), Jonagold (KK Královské Vinohrady, Česká republika) a Next (Shiny Diamonds, Sierra Leone) pak přinesl další překvapení, když jako první vypadla Jonagold, jediné české želízko v turnaji. Jonagold se však nedala tak snadno a svedla tuhou bitvu s tehdejší světovou desítkou Next, s níž prohrála pouze o jedno písmeno.

Komentář Leona Bergera k prvnímu kolu:

První kolo přineslo několik zajímavých okamžiků. Mimo vypadnutí Jonagold a Elis, kterým zde evidentně chyběla podpora trenérů, bylo zajímavé sledovat zejména úspěšnost hráček na pozici 1 u obou z hracích stolů. Dánka Kate si z prvního kola odnesla famózní úspěšnost 94%, chilská hvězda se do dalších bojů odebrala s vynikající 88% úspěšností.

Semifinále

První semifinálový stůl nepřinesl velkého překvapení, když si svoje nádobíčko sbalila maltská naděje Renee. Prý po tomto výkonu bude muset dělat zase přidavačku.

První vyhrání z kapsy vyhání a přesně podle tohoto pravidla tu vypadalo u stolu B, od kterého si dánská kapitánka Kate odnesla domů Leška a rozloučila se s turnajem.

Komentář Leona Bergera k semifinále:

Odborná veřejnost byla velice překvapena postupem Renee do semifinále. Její dosavadní ligové výsledky totiž vykazují spíše stagnaci ve výkonech. Proto samotná hráčka tento výsledek může považovat za úspěch. Být její trenérem doporučil bych jí zhustit tréninkový plán a také si každý den pustit toto motivační video.

Se svým výkonem může být spokojena nová hráčka Kate, která si na své konto připsala 18 bodů a po prvním turnaji se dostala na 20. pozici světového žebříčku. K tomu nezbývá než gratulovat, je to skvělý start.

Finále

Finálový souboj se ukázal hodný světové špičky. Hráčky u finálového stolu ve složení Marge, Paczessa, Next, Shmoulinka, Vera a Lucka vydaly ze sebe to nejlepší. První dvě hráčky, které opustily finálový stůl, byly africké kamarádky Next a Shmoulinka. Poslední vypadnuvší hráčkou se pak stala norská máma týmu kouřících losů Lucka. Celkově pak finálový stůl dopadl takto:

  1. Paczessa (Smoking Chingiss Daschinchilen, Mongolsko)
  2. Vera (ChilePeppers Santiago, Chile)
  3. Marge (San Diego Padres, USA)
  4. Lucka (Hardangervidda Smoking Elks, Norsko)
  5. Shmoulinka (Black Dogs Ghana, Ghana)
  6. Next (Shiny Diamonds, Sierra Leone)

Výsledky podrobněji zde.

Komentář Leona Bergera k finále:

Ani jedna z finalistek se nemá za co stydět. Všechny předvedly vynikající výkony.

Next se etablovala jako silná a vyrovnaná hráčka, protože i na svém druhém turnaji se probojovala až do finále, což z ní činí světovou sedmičku.

Shmoulinka hrála přesně dle mé předpovědi, dostala se do formy a vybojovala 5. místo v turnaji, které jí katapultovalo ve světovém žebříčku na 5. pozici, kde vystřídala Jamajčanku Elis. Ale navíc její výkon posunul celý tým černých psů na průběžnou 3. pozici mezi kluby. Tu se pokusí uhájit muži na pánském challengeru již 15. 6., kde budou vzdorovat přesile Albertshallu.

Lucka zajisté udělala radost hlavnímu arbitrovi soutěže, když poskočila o celá čtyři místa a vrátila se domů  jako světová 14.

Marge a její umístění na třetím místě není žádným překvapením. Sama hráčka dozajista pomýšlela na pozice nejvyšší, ale i toto umístění jí vyneslo zpět do čela světového žebříčku, a stala se tak již podruhé v historii první dámou Kouřící kočky. Gratuluji!

Vera a její druhé vystoupení na oficiálních turnajích a podruhé končí druhá, stejně jako na SCWS 2012. Toto umístění jí však bezproblémů stačilo, aby se stala současnou světovou trojkou a jednou z hlavních kandidátek na úspěch v letošní Světové sérii.

Paczessa a její vítězství mi evokuje Gentlemen Edition na SCWS 2011, kde dosud neznámý ghanský chlapec rozdupal konkurenci a stal se mistrem. Paczessa předvedla něco podobného a osobně jí přeji, aby si formu udržela, a stala se tak oporou Daschinchilenu, který přes velkou fluktuaci hráčů dosud držel nad vodou pouze kapitán Kocour. Paczessa se po svém prvním turnaji usídlila na pěkném 10. místě světového žebříčku.       

Reakce vítězky:

A jak o svém vítězství smýšlí historicky první vítězka Košiška Cupu?

Paczessa: „Nečekala jsem to. V průběhu hry jsem často myslela na rodné Mongolsko a to mi zřejmě pomohlo zůstat pevně v sedle. A také silná vůle neobdržet ani jednoho z českých sexuálních idolů, kteří byli ve hře. Hrůzná představa POMÍKa mě dovedla až na samotný karetní vrchol... Radost je veliká a bude navíc korunována vyvěšením vlajky Mongolska v Máchově kraji.“

A co dál?

Na závěr jsme se zeptali Ginryy, Vice Presidenta pro challengerové soutěže Ladies Edition, na hodnocení prvního ročníku Košiška Cupu:

„Myslím, že se první ročník povedl. Zejména bych vyzvedl přátelskou atmosféru. Zejména bych chtěl poděkovat hráčkám za účast. Díky náleží také všem, kteří tento turnaj podpořili, tzn. SCWU, Pohostinství pod Vobrazem, divákům na místě i těm kteří sledovali dění LIVE přes internet. Pro příští rok bych chtěl turnaj více propagovat a zvýšit jak hráčskou, tak i diváckou základnu.“


Fotogalerie Košiška Cupu 2013

Pro SmokingCat.cz Michal Škubal

More news
Gran Milano Zelenáčem roku 2020Smoking Cat History mapNaprosto dominantní KozlovnaDésert Dessert v kalifornské režiiOldin z Midgardu poprvé ukázal svou sílu!Obnovení karetní sezóny KK 2020Třetí roura pro KocouraOběžník KK za časů koronaviruKalifornský Cider!Velký návrat Kouřící kočkyVelmoci přihlížely - Tituly IGS2019 pro Rusko a Bolívii! Už je to zase naše hra! Češi v KK deklasovali celý svět!Ghanská gazela utavila mongolské vlkyGhaňané dosáhli na první medaili z Team ChampionshipBrilantní Ruprecht si došel pro výhruAlbania foreverVizour poprvé poražen ženou!AfroCat putuje na severTrofej z Czech Open zůstává na Bílé hořeNedobytná mongolská step potřetí!Legenda Marge ovládla čtvrté finále MastersGreenhorn Cat ovládli zástupci českých klubůSCWS 2015 nabídla souboj titánůFiesta del Sol plná napětí i překvapeníOrient Express trofej vybojovala pro Nory Hvit KråkeRoyal Vinohrady dominoval na Košiška Cupu!Team Championship aneb drama do poslední chvíleTrofej z norského turnaje míří do GhanyPartyCat ovládli nováčci Kouřící kočky z týmu KozlovnaČeský šampionát vyzněl lépe pro mužeUS Open opanovali favorité ze San DiegaAfroCat Chilané nevydali!Oleandr KhaanHejma už se žene stepí!Karetní sezóna 2015Dánský gambit v souboji titánůGreenHorn Cat 2014Norská nadvláda pokračuje!Smoking Cat World Series 2014 za dveřmiFiesta del Sol 2014Košiška Cup a Kočičákův Talíř 2014Kråker Skvadron zlatí na Team ChampionshipSmoking Cat Weekend 2014AfroCat plný překvapeníMongolský vlk trofej nevydal!Skandál!Vichřice přišla z jihuMASTERS2013 - Poslední finále roku!Není greenhorn jako greenhorn!Světová série letos s rekordní účastí gentlemanůFiesta del NOR3.8.2013 Fiesta del Sol - historicky první challenger gentlemanůJak dopadl Košiška Cup 2013Dámský challenger již tuto sobotu !Světová série 2013 ve znamení pěti... a retro!JokeRiders Cup skončil skandálem a neuvěřitelnou remízou!JokeRiders Cup se nezadržitelně blíží !Nominace týmu All CzechsTým Světa vyhlásil nominaci na JokeRiders CupNa Kladně odstartoval experimentální ročník plánované dlouhodobé soutěže. Marge zachycena v doprovodu neznámého muže!Zasedal výkonný výbor SCWUJokeRiders Cup se bude poprvé konat 6.dubna 2013Vývoj v žebříčcích po MastersMasters 2012 vyhrál smolař sezóny ZahradaKladenský Adventní trénink/turnaj o tašku plnou překvapení vyhrál Gindraa!Masters2012 přivítá aréna Follow the Cat pravděpodobně 7.12.Ing.Vraanek vítězem Světové série 2012Klubový žebříček po SCWS2012Klubové pořadí na SCWS2012Výsledky Světové série 2012Remek obdržel divokou kartu !Výsledky kvalifikací gentlemanů na SCWS 2012Katar uvolnil finanční kohoutky a koupil hvězdu !Aktualizované startovní listinyVítěz loňské kvalifikace letos na SCWS s divokou kartou!Kooza vypadne ze Světové desítky gentlemanůSvětová série 2012Ghana v plné síle !Zahrada na marodceTřináctka kvalifikovaných na SCWS 2012
Partners
Vytvořeno týmem. Právní podmínky stránky.