Fiesta del NOR

Ing.Vraanek opanoval pražský challenger riskantní taktikou a s pomocí lepší úspěšnosti porazil Gindruu a Kocoura. Dámský Incomers má dokonce dvě vítězky!

 

 

 

Winner of Fiesta del Sol 2013Oslavy slunce, kterého mají po vlně veder již všichni tak akorát, začaly v pražské Bubenči 3. 8. 2013 po šestnácté hodině. V té době teplota v aréně dosahovala 29 stupňů a rozruch přineslo již první losování. Organizátor porušil tradici lepých asistentek a sezónních básníků a poprvé v historii prováděl los turnaj opravdu pořádný chlap. Chlapský byl i jeho los. Ke stolu číslo 1 poslal všechny čtyři hráče Top Ten světového pořadí, zatímco u druhého stolu si afričtí psi pohrávali s nováčky z Albánie. Sílu losu neustáli v prvním kole Pavel a Kocour, druhý stůl udělal loosery z Oleandra a RedHilla.

Vzhledem k novému hracímu systému se ovšem tito hráči s turnajem nerozloučili, ale dostali šanci na vylepšení skóre ve druhém kole. Tento systém bude praktikován i na Světové sérii (dokonce trojkolově) a tento turnaj měl být jakýmsi testem, který dopadl opravdu na výbornou. 

Ve druhém kole se složení obou stolů změnilo jen částečně a stůl číslo 1 tentokrát opustili RedHill a Kraken, u druhého stolu neuspěl opět Oleandr a druhý albánský zástupce Dokktor, který však přes porážku finálovou účast udržel. Na první nepostupové místo do finále tak poslal Krakena, což bylo velké překvapení, způsobené těžkým losem. Až za Krakenem pak skončil světový hráč číslo 1 Pavel, který zaznamenal jeden z nejhorších výsledků kariéry. Celkově pro české týmy byl turnaj obrovským zklamáním a je otázka, z jakých rezerv chce Pavel skládat český tým pro JokeRiders Cup, protože čeští hráči opouštějí pozice a letošní remíza s týmem Světa může být v budoucnu vnímána jako vynikající výsledek.

Finále Fiesta del Sol už pak byla čistá oslava Kouřící kočky. Albánský Dokktor, dva afričané těžící z těžkých podmínek turnaje a Soxac s luxusní úspěšností do té doby kolem 95 %!!!, Kocour, který prošel do finále i přes obdrženého Hrubeše v prvním kole a nenápadný tichý Ing.Vraanek, jehož profesorskou hru jsme mohli obdivovat již loni na Světové sérii, které dominoval. I zábava u finálového stolu měla vysokou úroveň, intelektuální laťka byla nastavena obrovským množstvím vysokoškolských titulů, které hráči u stolu nasbírali a bylo tedy o čem hovořit.

Jako první opustil stůl albánský Dokktor, jemuž kapitán Shitetu RedHill před finále ještě vlil do žil optimismus a snad nějakou tu radu, ovšem konkurence byla již nemilosrdná a Dokktor ve své první soutěži obsadil parádní šesté místo. Pak už muselo dojít i na africkou enklávu, která dokonale využila podmínek a v narůstajícím horku odepisovala jednoho soupeře za druhým. Spolehlivý Mokele Mbembo skončil pátý a Black Dogs měli stále ve hře o titul kapitána Gindruu. Vyvrcholení turnaje pak slibovalo neskutečné drama. Do pozice favorita se dostal Kocour a byl jedinou hru od vítězství, ale ani jemu nebylo přáno. Došlo tedy na hru úplně poslední a ta rozhodla o tom, že na podium se tentokrát nedostal Soxac, byť i tak je jeho úspěšnost v turnaji neuvěřitelných 87 %, což je úspěšnost, se kterou se vyhrává běžně i Světová série. O vítězství Ing.Vraanka rozhodlo jediné procento úspěšnosti, ani on, ani Gindraa však Soxacových čísel nedosáhli. Ing.Vraanek vyhrál po loňském triumfu na Světové sérii další významný turnaj a ve světovém žebříčku mu patří v tuto chvíli jž šestá pozice, Gindraa je dvanáctý v těsném závěsu za krajanem Dalmarem Dume a Kocour postoupil na druhé místo jen pár bodů za Pavla. Vydrží Pavel jako světová jednička i po letošní Světové sérii? Bude to mít rozhodně obtížné!

Úspěšní hráči si z turnaje kromě zážitků odnesli i prize money v cizí měně a Ing.Vraanek vede nyní i finanční žebříček hráčů s pěti zlotými v kapse.

Ladies Incomers Tournament se hrál v rámci Fiesta del Sol v pěti hráčkách a dvou kolech, ve kterých si top hráčky světa testovaly formu před dalšími turnaji. Jedinou novickou byla ghanská Zhaf, jenž přišla sbírat zkušenosti s atmosférou turnajů ve Follow the Cat. Incomers Tournament nakonec přinesl hned dvě vítězky, s čímž naštěstí organizátor počítal a obě si odnesly nádherný přívěšek Fiesta del Sol z ryzího nerezu.

Oficiální výsledky Fiesta del Sol 2013 

Pořadí Hráč Body Kola Písmena Počet her Úspěšnost
1. ING VRAANEK 72 3 (4) 8 (20) 52 85 %
2. GINDRAA 64 3 (4) 8 (20) 50 84 %
3. KOCOUR 56 3 (4) 13 (20) 53 75 %
4. SOXAC 48 3 (5) 7 (20) 53 87 %
5. MOKELE MBEMBO 40 3 (5) 10 (15) 44 77 %
6. DOKKTOR 32 3 (5) 14 (13) 44 68 %
7. KRAKEN 24 2 (5) 10 (13) 33 70 %
8. PAVEL 16 2 (3) 9 (13) 26 65 %
9. OLEANDR 8 2 (5) 11 (9) 26 58 %
10. RED HILL 5 2 (5) 11 (9) 23 52 %

 

Pořadí Hráč Body Kola Písmena Počet her Úspěšnost
1. MARGE 20 2 (1) 6 (13) 36 83 %
2. PACZESSA 20 2 (2) 6 (13) 36 83 %
3. LUCKA 10 2 (3) 8 (14) 36 78 %
4. OSVALD 5 2 (5) 11 (11) 33 67 %
5. ZHAF 2 2 (5) 11 (13) 27 59 %
More news
Naprosto dominantní KozlovnaDésert Dessert v kalifornské režiiOldin z Midgardu poprvé ukázal svou sílu!Obnovení karetní sezóny KK 2020Třetí roura pro KocouraOběžník KK za časů koronaviruKalifornský Cider!Velký návrat Kouřící kočkyVelmoci přihlížely - Tituly IGS2019 pro Rusko a Bolívii! Už je to zase naše hra! Češi v KK deklasovali celý svět!Ghanská gazela utavila mongolské vlkyGhaňané dosáhli na první medaili z Team ChampionshipBrilantní Ruprecht si došel pro výhruAlbania foreverVizour poprvé poražen ženou!AfroCat putuje na severTrofej z Czech Open zůstává na Bílé hořeNedobytná mongolská step potřetí!Legenda Marge ovládla čtvrté finále MastersGreenhorn Cat ovládli zástupci českých klubůSCWS 2015 nabídla souboj titánůFiesta del Sol plná napětí i překvapeníOrient Express trofej vybojovala pro Nory Hvit KråkeRoyal Vinohrady dominoval na Košiška Cupu!Team Championship aneb drama do poslední chvíleTrofej z norského turnaje míří do GhanyPartyCat ovládli nováčci Kouřící kočky z týmu KozlovnaČeský šampionát vyzněl lépe pro mužeUS Open opanovali favorité ze San DiegaAfroCat Chilané nevydali!Oleandr KhaanHejma už se žene stepí!Karetní sezóna 2015Dánský gambit v souboji titánůGreenHorn Cat 2014Norská nadvláda pokračuje!Smoking Cat World Series 2014 za dveřmiFiesta del Sol 2014Košiška Cup a Kočičákův Talíř 2014Kråker Skvadron zlatí na Team ChampionshipSmoking Cat Weekend 2014AfroCat plný překvapeníMongolský vlk trofej nevydal!Skandál!Vichřice přišla z jihuMASTERS2013 - Poslední finále roku!Není greenhorn jako greenhorn!Světová série letos s rekordní účastí gentlemanůFiesta del NOR3.8.2013 Fiesta del Sol - historicky první challenger gentlemanůJak dopadl Košiška Cup 2013Dámský challenger již tuto sobotu !Světová série 2013 ve znamení pěti... a retro!JokeRiders Cup skončil skandálem a neuvěřitelnou remízou!JokeRiders Cup se nezadržitelně blíží !Nominace týmu All CzechsTým Světa vyhlásil nominaci na JokeRiders CupNa Kladně odstartoval experimentální ročník plánované dlouhodobé soutěže. Marge zachycena v doprovodu neznámého muže!Zasedal výkonný výbor SCWUJokeRiders Cup se bude poprvé konat 6.dubna 2013Vývoj v žebříčcích po MastersMasters 2012 vyhrál smolař sezóny ZahradaKladenský Adventní trénink/turnaj o tašku plnou překvapení vyhrál Gindraa!Masters2012 přivítá aréna Follow the Cat pravděpodobně 7.12.Ing.Vraanek vítězem Světové série 2012Klubový žebříček po SCWS2012Klubové pořadí na SCWS2012Výsledky Světové série 2012Remek obdržel divokou kartu !Výsledky kvalifikací gentlemanů na SCWS 2012Katar uvolnil finanční kohoutky a koupil hvězdu !Aktualizované startovní listinyVítěz loňské kvalifikace letos na SCWS s divokou kartou!Kooza vypadne ze Světové desítky gentlemanůSvětová série 2012Ghana v plné síle !Zahrada na marodceTřináctka kvalifikovaných na SCWS 2012
Partners
Vytvořeno týmem. Právní podmínky stránky.